Konsolidacja, czy to się opłaca?

środa 9 październik antek

Z konsolidacji kredytów możemy skorzystać w sytuacji kiedy posiadamy kilka różnych zobowiązań w różnych bankach i chcemy je połączyć w jedno zobowiązanie. Posiadanie kilku kredytów z różnym terminem spłaty może być dla nas uciążliwe ponieważ czasami ciężko jest nam zapanować nad domowym budżetem i może zdarzyć się że zapomnimy o spłacie jednej z wielu rat. W takiej sytuacji konsolidacja to dobre i wygodne wyjście z sytuacji.

Co to jest konsolidacja?

Jak już było wspominane konsolidacja jest połączeniem kilku różnych zobowiązań w jedno większe. Decydując się na konsolidację swoich zobowiązań musimy zwrócić uwagę na swoją historię w BIKu, tylko osoby z nieskazitelna historią mogą liczyć na konsolidację. Jeżeli już otrzymamy pozytywną decyzję banku musimy zdawać sobie sprawę z tego, że taki kredyt musi mieć jedno oprocentowanie. A zatem w sytuacji kiedy jedno wcześniejsze zadłużenie było oprocentowane na 6% a drugie na 10%, nowe oprocentowanie skonsolidowanych kredytów będzie wynosiło około 8 procent. Po konsolidację mogą się również zgłosić osoby które zaczynają mieć problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań . Konsolidacja jest w tym przypadku pomocna z uwagi na to, że bank wydłuża nam okres spłaty zadłużeń. Korzystniejszym jest odzyskiwanie pieniędzy w mniejszych kwotach niż przeprowadzenie długiego postępowania w sprawie ich odzyskania. Główną zasadą konsolidacji jest mniejsza rata miesięczna. A zatem kilka 10 miesięcznych pożyczek możemy zamienić na jedną 36 miesięczną. Każdy bank jednak dostosowuje warunki konsolidacji indywidualnie do każdego klienta.

Korzyści z konsolidacji

Wielu z ans konsolidacja wydaje się niepotrzebnym posunięciem, jednak dla wielu osób jest wyjściem z trudnej finansowej sytuacji gdyż miesięczna Rata kredytu zostaje obniżona, niestety wydłuża się przy tym również okres spłaty zadłużenia. Inną dużą zaletą konsolidacji jest przeniesienie wszystkich swoich kredytów do jednego banku, jest to wygodne z uwagi na to, że nie musimy już pamiętać o kilku terminach spłaty ale o jednym.

W kredyt konsolidacyjny możemy zamienić kilka różnych kredytów: kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, który znajdziesz na www.17bankow.com, kredyt hipoteczny a nawet kartę kredytową. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób zadłużonych.