Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/boss/public_html/brakoplat.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Brak opłat

Kredyty - kiedy się na nie decydujemy

czwartek 18 grudzień antek

Coraz częściej zaciągamy kredyty nie zawsze jednak dobrze się zastanawiamy czy jest to dla nas konieczność.

W jakich sytuacjach kredyt?

Obecnie bardzo dużo osób zaciąga kredyty, ponieważ jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nagle potrzebują dużej sumy pieniędzy. Każdy, kto decyduje się na kredyt gotówkowy może wydać te pieniądze na dowolny cel. Bank nie interesuje się bowiem na co zostaną wydane przekazane przez niego pieniądze. Można za nie na przykład kupić samochód, wyremontować lub kupić mieszkanie, zorganizować wesele, wyjechać na wycieczkę czy też po prostu kogoś spłacić. Tego typu zaleta jest bardzo komfortowa dla klientów, ponieważ nie muszą oni przed nikim się tłumaczyć oraz zwierzać ze swoich planów. Kredyty gotówkowe są bardzo często zaciąganie również z tego względu, że one nie wymagają żadnego wkładu własnego. Można wziąć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, a wcale nie trzeba będzie niczego wpłacać. Oprócz tego większość banków nie wymaga one kredytobiorców zabezpieczeń ani poręczycieli, dlatego też procedury przyznania tego kredytu są bardzo proste oraz niezwykle szybkie. Wszelkie formalności można załatwić nawet w ciągu jednego dnia roboczego. Niektórzy klienci zaraz po przyjściu do banku dostarczają wszystkie potrzebne dokumenty, w dalszej kolejności bank sprawdza ich historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, a wtedy to wystarczy kilkanaście minut na podjęcie decyzji.

Oferty banków w kwestii kredytów

Niektóre banki oferują nawet branie kredytów gotówkowych przez Internet. Jest to bardzo wygodny sposób dla klienta, dlatego wiele osób decyduje się na to. Ważne, a zarazem bardzo korzystne dla klientów jest to, że aby wziąć kredyt online wcale nie trzeba mieć założonego konta w danym banku. Trzeba jedynie złożyć odpowiedni wniosek albo zadzwonić na infolinię danego banku. Wszystkie warunki należy zaakceptować w serwisie transakcyjnym, a wtedy pieniądze otrzyma się w przeciągu piętnastu minut. Na stronie internetowej banku, w którym bierze się kredyt gotówkowy zamieszczone są wszystkie dane dotyczące oprocentowania oraz wybranych opłat, dzięki czemu można się z nimi swobodnie zapoznać nie wychodząc z domu. Kredyty gotówkowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nawet nie mają stałej umowy o pracę, bowiem bankom wystarczy nawet zaświadczenie o pracy tymczasowej. Przy składaniu wniosku o kredyt kredytobiorca samodzielnie wybiera jeden z dwóch sposobów spłaty kredytu.

Jak spłacać kredyt?

Może on zdecydować się na równe raty w całym okresie kredytowania albo może wybrać raty malejące, które będą się zmniejszały wraz z upływem okresu kredytowania. W okresie trwania kredytu może zmieniać się oprocentowanie, jednak informacje o ewentualnych zmianach oprocentowania można uzyskać od pracowników banku, dzięki czemu kredytobiorca dokładnie wie, jakie będą wysokości jego rat. Wiele banków daje swoim klientom możliwość odstąpienia od kredytu w ciągu czternastu dni od jego uruchomienia. W takim przypadku klient jest jednak zobowiązany do zwrotu całej kwoty uzyskanego kredytu. W razie problemów finansowych klient w niektórych bankach może zawnioskować o odroczenie spłaty rat kapitałowych na okres od jednego do trzech miesięcy.
Gdy decydujemy się na kredyt musimy pamiętać że dla banku ważny jest nasz swoisty rating jako klienta. Im lepiej spłacaliśmy do tej pory zobowiązania, tym większe szanse mamy na uzyskanie kredytu w interesującej nas wysokości. Dlatego też, jeżeli chcemy mieć dobrą historię na przyszłość, warto nie zapominać o terminowym regulowaniu zobowiązań. Szczególnie przy kredytach takich jak na przykład hipoteczne, ma to potem bardzo istotne znaczenie. A jeżeli mamy złą historię, często to, aby zniknęła ona z odpowiednich baz zajmuje dość wiele czasu.


Oferty mające zachęcić potencjalnych klientów do założenia lokaty

czwartek 4 grudzień antek

Na naszym rynku znaleźć możemy obecnie bardzo wiele opcji związanych z produktami finansowymi. Banki wręcz prześcigają się w różnego typu ofertach promocyjnych tym bardziej, że w zakresie pożyczek i kredytów firmy finansowe stanowią dla nich bardzo groźną konkurencję, która dodatkowo ciągle przybiera na sile. Zjawisko to dotyczy także lokat, co daje klientom wiele ciekawych możliwości zwykle przy produktach bardzo wysoko oprocentowanych.

W zakresie lokat zarówno biorąc pod uwagę typowe lokaty jak i lokaty dynamiczne znaleźć możemy o każdej porze roku wiele interesujących promocji. Kiedy zaczynają się wakacje oraz w okresie przedświątecznym mamy wiele okazji do założenia lokaty o oprocentowaniu znacznie wyższym niż przeciętne. Czy jednak warto korzystać z takich rozwiązań- jak najbardziej. Produkty takie niczym nie ustępują regularnym lokatą a oszczędzanie dzięki nim może być dodatkowo bardzo skuteczne. Tak naprawdę bez względu na to, kiedy zdecydujemy się na zakup lokaty możemy liczyć na bardzo wymierne zyski. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy idealne rozwiązanie dla siebie. Jak jednak dokonać trafnego wyboru? Przede wszystkim musimy porównać poszczególne parametry danych ofert.

Jedną z najważniejszych kwestii przy omawianiu tego zagadnienia jest minimalna kwota, jaką należy wpłacić aby móc korzystać z tego rozwiązania. W obecnych uwarunkowaniach suma tysiąca złotych daje nam już spore pole manewru. Kolejna bardzo ważna sprawa związana jest z dostępnością do środków. Mamy tutaj dwa wyjścia, a konkretnie klasyczne depozyty bankowe lub lokaty dynamiczne. Podczas gdy te pierwsze nie mają nam możliwości pełnego korzystania z wpłaconych na lokatę pieniędzy, ostatnie dają mam już taką sposobność. Jedna możliwość działa na nas zdecydowanie bardziej motywująco, druga natomiast umożliwia wypłacanie oszczędności w razie potrzeby bez tracenia wypracowanych odsetek. Okres trwania lokaty jest również niezwykle ważną kwestią, którą musimy przy tej okazji rozpatrzyć. Tak naprawdę każde rozwiązanie jest dobre, ponieważ pomoże nam uzyskać pewnie dodatkowe środki pieniężne, które można zagospodarować zgodnie ze swoim życzeniem. Nie bójmy się więc promocji związanych z lokatami i inwestujmy w nie pieniądze. Ta forma oszczędzania jest znacznie bezpieczniejsza niż agresywne fundusze inwestycyjne a dodatkowo jej dostępność dla dużego grona osób jest bardzo duża, nawet jeżeli nie posiadają one sporych oszczędności na początku.