Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/boss/public_html/brakoplat.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Brak opłat

Bankowość elektroniczna

czwartek 22 październik antek

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z bankowości elektronicznej. Jest to usługa jaką oferują dzisiejsze placówki bankowe swoim klientom, aby ułatwić im korzystanie i zarządzanie ich rachunkiem. Bez problemu można kontrolować swój rachunek bankowy za pomocą urządzeń elektrycznych i to bez wychodzenia z domu. W bankowości elektronicznej wykorzystujemy nie tylko komputer, ale także bankomat, terminal POS oraz telefon. Ten ostatni jest coraz częściej wykorzystywany. W każdej chwili możemy sprawdzić ile mamy pieniędzy na naszym rachunku.

Bankowość elektroniczna znana jest również jako telebanking, czyli mówiąc inaczej bankowość zdalna. Wszystko zaczęło się od uruchomienia pierwszego bankomatu. Miało to miejsce w Stanach Zjednoczonych w 1964 roku. W Polsce zdarzenie to było ładnych kilka lat później, bo aż w 1990 roku. W Polsce jako pierwszy bankomat zainstalował Bank Pekao S.A. Dziś ma go każdy bank, aby klienci mogli w szybszy sposób wypłacać swoje pieniądze, a także za pomocą karty do bankomatu można robić zakupy. Dziś wystarczy mieć w portfelu kartę do bankomatu, aby móc zrobić zakupy.

Bankowość elektroniczna może mieć kilka form. Jedną z nich jest home banking. Jak sama nazwa wskazuje można komunikować się z bankiem bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy mieć dostęp do publicznej sieci telefonicznej lub telefonii komórkowej. Drugą formą bankowości elektronicznej jest bankowość Internetowa. W tym przypadku trzeba mieć dostęp do Internetu. Można za jego pomocą dokonywać różnych operacji na swoim koncie. Trzecią formą bankowości elektronicznej jest bankowość telefoniczna i mobilna. Najczęściej do kontrolowania swojego rachunku wykorzystuje się tutaj telefon komórkowy. Musi mieć on zainstalowaną usługę WAP, aby można było połączyć się z stroną internetową banku i zalogować się na swoje konto. Bankowość elektroniczna bardzo przypadła Polakom do gustu. Coraz więcej osób z niej korzysta. Można opłacić rachunki bez wychodzenia z domu, czy też zrobić zakupy przez Internet. Można również obsługiwać lokaty bankowe. Za pomocą bankowości elektronicznej można zawierać lokaty, jak też je rozwiązywać. Jest to doskonały sposób na oszczędzanie bez wychodzenia z domu.