Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/boss/public_html/brakoplat.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Brak opłat

W jakich warunkach kredyt gotówkowy jest najbardziej opłacalny?

poniedziałek 24 kwiecień antek

Opłacalność kredytu gotówkowego to nie jest wartość stała. Zmienia się zgodnie z warunkami makroekonomicznymi, prawnymi, technologicznymi. Kiedy zatem pożyczka krótkoterminowa charakteryzuje się najwyższym poziomem opłacalności, a kiedy lepiej z niej zrezygnować?

Analiza opłacalności kredytu gotówkowego

Jednym z najważniejszych problemów w kredytach gotówkowych jest spłata odsetek. W okresie niskich stóp procentowych kredyt gotówkowy wyróżnia się niskimi kosztami. Rata miesięczna jest zazwyczaj optymalna. Niskie stopy procentowe to tylko jedna z wytycznych przed podpisaniem umowy kredytowej. Dochodzi do tego analiza kosztów pozaodsetkowych, chociażby opłaty za rozpatrzenie wniosku, prowizji. Akurat prowizja w większości przypadków obniża kwotę, którą faktycznie otrzymasz na konto. Dla niektórych kredytobiorców to ogromny problem, bo suma po odjęciu prowizji nie wystarczy na zaspokojenie konkretnej potrzeby. Czasami większy koszt zobowiązania jest równoważony przez ograniczenie formalności. W bankach detalicznych otrzymujesz kredyt gotówkowy dopiero po spełnieniu wymagań prawa bankowego i ustawy o kredycie konsumenckim. W parabankach panuje większa dowolność w udzielaniu pożyczek krótkoterminowych. W nowoczesnych firmach pożyczkowych nie analizuje się nawet historii kredytowej klienta, czyli baz BIK i BIG. Korzystanie z jednej oferty cyklicznie jest premiowane lepszymi warunkami podpisania umowy kredytowej. Lojalność w parabankach prowadzi do uzyskiwania coraz większych kwot kredytu.

Oceniaj własną zdolność kredytową

Przy analizie ofert kredytowych nie oceniasz tylko opłacalności makroekonomicznej, wskaźników gospodarczych, regulaminów. Dokładnie przyjrzyj się strukturze własnych dochodów i wydatków. Czy możesz ograniczyć wydatki, aby zminimalizować problem raty kredytu? Czy szybko znajdziesz dodatkowe zatrudnienie w razie wystąpienia problemów ekonomicznych? To tylko niektóre pytania. Badanie własnej zdolności kredytowej jest niezbędne. Świadomość możliwości finansowych ogranicza ryzyko ogłoszenia upadłości konsumenckiej w przyszłości. Najbardziej opłacają się oczywiście kredyty gotówkowe, krótkoterminowe. Nie zostajesz z nimi na lata i nie dopłacasz za ewentualną wcześniejszą spłatę, chociaż wiele zależy od warunków regulaminu.