Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/boss/public_html/brakoplat.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Brak opłat

Kredyt - oferty dla wszystkich

czwartek 28 wrzesień antek

Dzisiaj kredyty różnego rodzaju, a przede wszystkim kredyty gotówkowe na tak zwany dowolny cel stają się dostępne w zasadzie dla wszystkich. Tak szeroki do nich dostęp to wynik między innymi rosnącej z każdym rokiem konkurencji na rynku usług bankowych.

Banki aby przyciągnąć uwagę jak największej ilości klientów, starają się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Kredyty gotówkowe i łatwy do nich dostęp to kwestia, która interesuje wiele osób, nie dziwi więc to, że banki bardzo dbają właśnie o tą kwestię. Już od dawna znacznie zmniejszono ilość niezbędnych do uzyskania kredytu dokumentów. Obecnie w bardzo niewielu sytuacjach, zwłaszcza gdy kwota kredytu jest wyższa, banki żądają zaświadczenia o dochodach. Znacznie częściej klient musi jedynie złożyć oświadczenie o wysokości miesięcznie uzyskiwanych dochodów. Ale i z tego warunku wiele banków coraz częściej rezygnuje. Zwłaszcza w sytuacji, gdy klient posiada w konkretnym banku konto, nie musi przedstawiać ani zaświadczeń, ani oświadczeń. Bank bowiem ma dostęp do informacji o wpływach na konto klienta i tym samym może na ich podstawie przedstawić jak najbardziej interesującą dla klienta ofertę.

Ponadto banki starają się, aby każdy klient znalazł dla siebie jak najlepiej dobrany kredyt. Wiele ofert to tak zwane oferty promocyjne. Mają one zazwyczaj znacznie niższe oprocentowanie i tym samym niższy koszt całkowity kredytu, jednakże bywa, że takie oferty są przedstawiane z możliwością spłaty w krótszym okresie czasu. To zaś pociąga za sobą raty w nieco wyższej wysokości i nie każdy będzie w stanie je spłacać. Wówczas z pewnością znacznie lepiej jest zdecydować się na inną ofertę kredytu, której rata miesięczna nie będzie zbyt wielkim obciążeniem dla budżetu domowego.

To właśnie wysokość raty miesięcznej zdaniem wielu osób jest bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze ofert kredytowych. Rata musi być dopasowana do miesięcznych przychodów zainteresowanego klienta. Jednakże należy uwzględnić także niespodziewane i często nagłe wydatki, które mogą się pojawić. Banki powinny brać pod uwagę dochody i wydatki klienta, pozostawiając klientowi na życie minimalną, określoną w odpowiednich przepisach kwotę. Na pewno jednak każdy wcześniej powinien sam dokonać pewnych obliczeń i określić maksymalną wysokość raty miesięcznej.