Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/boss/public_html/brakoplat.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Brak opłat

Kiedy lokata bankowa zacznie się opłacać?

czwartek 29 listopad antek

Niektórzy inwestorzy indywidualni narzekają w ostatnich latach na bardzo niską opłacalność lokat bankowych. W artykule poznasz najważniejsze czynniki wpływające na popularność zakładania depozytów oszczędnościowych i znacznie lepiej podejdziesz do zarządzania własnym budżetem domowym. Dodatkowo zrozumiesz perspektywy kształtujące się przed lokatami bankowymi w najbliższej przyszłości.

Opłacalność lokaty bankowej można zwiększyć, albo przez samodzielne działania związane z właściwym wyborem depozytów oszczędnościowych, albo poprzez oczekiwanie na lepsze warunki makroekonomiczne. Perspektywa przeczekania bardzo niskich stóp procentowych zajmuje aktualnie bardzo dużo czasu, bo niskie stopy procentowe utrzymują się w gospodarce krajowej od ponad dziesięciu lat, czyli od czasów ostatniego kryzysu finansowego. W tym czasie lokaty bankowe utraciły na znaczeniu, jednak przy rosnących zarobkach, dochodach dyspozycyjnych tworzy się spora nadwyżka kapitałowa w społeczeństwie. Niektórzy inwestorzy indywidualny zachowują środki tylko na lokatach, aby po prostu ochronić pieniądze przed inflacją, a inni łączą lokaty w struktury, z rynkiem kapitałowym, funduszami inwestycyjnymi zarządzanymi przez banki detaliczne. To całkiem niezłe sposoby na zbudowanie dodatkowych zysków, ale niestety bardzo czasochłonne, również powiązane z regułami rozwoju cyklu koniunkturalnego. Lokata bankowa zaczyna się opłacać najbardziej przy rosnących stopach procentowych, ale kiedy inflacja jednocześnie nie nabiera dużego tempa. Bieżące komunikaty pochodzące z Rady Polityki Pieniężnej sugerują, że stopy procentowe jeszcze przez jakiś czas pozostaną bez zmian, czyli na niskim poziomie. Warto jednak śledzić poczynania NBP, aby odkryć najlepszy moment na założenie opłacalnych depozytów oszczędnościowych.

Nauka rynku kapitałowego przy okazji zakładania lokat bankowych to również racjonalne rozwiązanie, które jest w stanie zaprocentować w niedalekiej przyszłości. Jedno z najlepszych połączeń to lokata bankowa i akcje spółek dywidendowych, które można kupić przez bezpłatny rachunek w domu maklerskim. Korzystaj również regularnie z lokat promocyjnych i postaraj się zbudować możliwie największy majątek. Co myślisz o opłacalności lokat bankowych?


Pożyczka gotówkowa

poniedziałek 1 październik antek

Pożyczka gotówkowa jest pewnego rodzaju umową, po podpisaniu której pożyczkodawca udziela określoną sumę pieniędzy pożyczkobiorcy. Wielkość środków pieniężnych jakie mu pożycza określona jest w umowie. W umowie zawarte są wszystkie szczegóły spłaty takiego zobowiązania. Pożyczkobiorca ma określone w umowie dokładnie to, w jakim terminie musi zwrócić kredyt i jaki jest jego procent. Należy pamiętać, że każda pożyczka, która przekracza kwotę 500 złotych powinna być zawarta w formie pisemnej, aby był dowód jej zawarcia. Pożyczki mogą być udzielane przez te podmioty, które posiadają zdolność do wykonywania czynności prawnych. Mogą być takimi osobami zarówno osoby prawne jak i osoby fizyczne. Pożyczki mogą również udzielać jednostki organizacyjne, które nie posiadają osobowości prawnej, obszerny artykuł o pożyczkach znajdziesz tutaj - chwilówki - 17bankow.com, zapraszam.

Kredyt konsumencki

W przypadku, kiedy pożyczka udzielana jest przez bank lub przez inną instytucję finansową, stosuje się o wiele szersze znaczenie słowa pożyczki. W takim przypadku udzielana jest ona na takich samych zasadach jak kredyt konsumencki. Pożyczkodawca ma określone obowiązki jakim musi sprostać w stosunku do osoby pożyczkobiorcy. Dane dotyczące takiego kredytu konsumenckiego powinny być przekazana w sposób jednoznaczny i zrozumiały dla osoby, która się na ten kredyt zdecydowała. Powinna mieć jasność na jakich warunkach bierze kredyt i w jaki sposób przyjdzie jej oddać pieniądze. Wszelkie informacje na ten temat zostały szczegółowo opisane w artykule 11-28 ustawy o kredycie konsumenckim. Zarówno pożyczko dawca jak i pożyczkobiorca mają określone prawa i obowiązki. Konsument, aby móc otrzymać jakikolwiek kredyt ma obowiązek udzielić bankowi informacji na temat jego aktualnej sytuacji finansowej. Bank może zażądać pokazania dokumentów, które potwierdzają źródła dochodu klienta i na tej podstawie zdecyduje ile jest w stanie mu pożyczyć i na jak długi odcinek czasu. Sprawdzi także zdolność kredytową klienta poprzez wyliczenie jakie są jego co miesięczne dochody i wydatki. Wynik jaki uzyska będzie realną wielkością kredytu, jaki dany klient według banku jest w stanie na czas spłacić. Zdolność kredytowa będzie wyższa jeżeli kredyt będą brały dwie osoby. Wówczas ich wydatki i zarobki zostaną zsumowane.


Kredyt konsolidacyjny na co zwrócić uwagę

środa 1 sierpień antek

Spłacanie kilku kredytów jednocześnie często wiąże się z problemami finansowymi oraz
oraz z nadwyrężeniem domowego budżetu. . Możemy jednak w sposób optymalny ograniczyć całkowity koszt spłaty wszystkich kredytów, warto rozważyć wówczas możliwość skorzystania z odpowiednich produktów finansowych, które przygotowują dla nas banki.. Jednym z dostępnych na rynku rozwiązań które pomogą nam pozbyć się tych problemów jest kredyt konsolidacyjny.

Konsolidacja kredytu
Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak produkt finansowy, który umożliwi nam spłatę wszystkich pozostałych zobowiązań finansowych, jakie zaciągnęliśmy w ostatnim czasie. Dzięki konsolidacji, zapłacimy co miesiąc tylko jedną, połączoną ratę, która będzie niższa niż łączna miesięczna suma rat wszystkich zaciągniętych i spłacanych dotychczas kredytów konsumenckich. Powinniśmy pamiętać również o tym, że rata kredytu konsolidacyjnego może być negocjowana i dostosowywana do indywidulanych potrzeb kredytobiorcy. Wiele banków zaproponuje nam również możliwość zaciągnięcie wyższego kredytu niż ten potrzebny do spłaty posiadanych zobowiązań. To również jest dodatkową zaletą konsolidacji Pozwala to na uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych na dowolny cel i z pewnością również podreperuje nasz budżet.

Istotne kwestie przy wyborze kredytu
Decydując się na kredyt konsolidacyjny powinniśmy w pierwszej kolejności dokładnie i szczegółowo przeanalizować dostępne w danym banku oferty. Kwestie na które należy przede wszystkim zwrócić uwagę to przede wszystkim:

• wysokość prowizji i oprocentowania kredytu,

• opłaty związane z nieterminowa spłatą zobowiązania,

• czy bank wymaga posiadania konta ROR w tej samej instytucji,

• czy oferta kredytowa nie zawiera żadnych haczyków i niedopowiedzeń.

Powinniśmy pamiętać także o tym, iż dobry kredyt konsolidacyjny to taki, który nie przyczyni się do powstawania dodatkowych opłat związanych z jego zaciągnięciem. Sprawdźmy dokładnie tę kwestię ponieważ w wielu bankach takie opłaty się niestety pojawiają. Dlatego też, wybierając ofertę danej instytucji należy najpierw sprawdzić jej rzetelność i wiarygodność, a dopiero później zdecydować się na zaciągnięcie.

Kredyt konsolidacyjny – dla kogo jest kierowany
Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie które przygotowane jest przede wszystkim do osób z dużą liczbą zaciągniętych kredytów i pożyczek w różnych instytucjach finansowych raz bankach. Dzięki konsolidacji wszystkich tych zaciągniętych zobowiązań, możemy bez problemu powrócić do płynności finansowej, obniżając co miesięczną ilość pożyczek i kredytów do jednego zobowiązania. Konsolidacja to rozwiązanie, które wydłuża okres kredytowania, a także istotnie obniża wysokość jednorazowej raty.

Aby zaciągnąć kredyt konsolidacyjny musimy udać się do konkretnego banku który sprawdzi naszą zdolność kredytową oraz wysokość naszego zadłużenia, co pomoże dostosować warunki umowy do naszej sytuacji finansowej. W efekcie czego, otrzymamy zobowiązanie na nowych zasadach – z korzystniejszym oprocentowaniem, okresem spłaty, a także wysokością miesięcznej raty.


Wartość lokat bankowych – od czego zależy?

czwartek 24 maj antek

Monitorowanie efektywności lokat bankowych jest decydujące w dłuższych strategiach inwestycyjnych. W okresach panowania niskich stóp procentowych opłacalność lokaty jest słaba, wątpliwa i taka forma oszczędzania nie gwarantuje praktycznie żadnego zysku, a jedynie ochronę dotychczasowego kapitału przed procesem inflacji. Czy można jednak w jakiś sposób wpłynąć na wartość lokat bankowych, na ich długoterminową opłacalność? Oczywiście odpowiedź jest pozytywna, ale wymaga podjęcia pewnych świadomych kroków i lepszego zarządzania środkami.

Optymalizacja wartości lokat bankowych w dłuższej perspektywie

Jeden z najważniejszych sposobów na zwiększanie wartości lokat bankowych to skupienie na promocyjnych ofertach w bankach detalicznych. Trzeba jednak bardzo dobrze analizować promocyjne lokaty, ponieważ większość z nich obejmuje wyłącznie krótkie terminy, a niektóre lokaty promocyjne posiadają powiązanie z dodatkowymi instrumentami, które należy wykupić w instytucji finansowej. Najczęściej lokata promocyjne obejmuje 3 – 4 miesiące i posiada limit poziomu kapitału, np. do 10 000 złotych. To jednak żadna przeszkoda, ponieważ lokaty możesz zakładać współcześnie przez panele multimedialne z maksymalnym poziomem zabezpieczenia. Wartość lokat bankowych zmienia się również w zależności od poziomu inflacji. Przy wysokich stopach procentowych i średniej inflacji lokata bankowa opłaca się dość znacznie. W Polsce obowiązywały okresy, w których lokaty bankowe dochodziły do oprocentowania ponad 10%, co wydaje się aktualnie niewyobrażalne. Aktualne poziomy też gwarantują pełną ochronę kapitału przed inflacją, a to jednak kluczowa kwestia w długoterminowym oszczędzaniu. Wartość pieniądza przez inflację jest bowiem stopniowo mniejsza. Oczywiście nie warto przejadać wypracowanego na lokatach bankowych zysku, ale stale akumulować wyższe poziomy kapitału, aby w końcu przejść na zakładanie lokat premium. W większości banków detalicznych przy dużych oszczędnościach otrzymujesz preferencyjne warunki współpracy z naturalnie większym oprocentowaniem.

Połączenie lokaty bankowej z innymi instrumentami inwestycyjnymi

Jeżeli chcesz mocniej podnieść wartość lokaty bankowej zastanów się nad przeniesieniem części pieniędzy na rynek kapitałowy, głównie pod akcje spółek dywidendowych, czy pod obligacje korporacyjne. Takie łączenie lokat bankowych z instrumentami rynku kapitałowego obowiązuje również w dużych bankach komercyjnych. Lokata strukturyzowana to narzędzie dość popularne, ale jednak występuje w nim zamrożenie pieniędzy na kilka lat, najczęściej 3 – 5 w zależności od standardu umowy. Dość bezpiecznie przedstawia się połączenie lokat bankowych z funduszami inwestycyjnymi. Inne powiązanie to lokaty z indywidualnym kontem emerytalnym, na którym nie występuje podatek od zysków kapitałowych w wysokości 19%.

Największym problemem w lokatach bankowych podatek od zysków kapitałowych

Polityka monetarna prowadzona przez Narodowy Bank Polski na pewno odgrywa dużą rolę w kształtowaniu wartości lokat bankowych. Oczywiście zysk z lokaty uzależnia w ogromnym stopniu inflacja i podatek. Większość inwestorów narzeka, że lokaty bankowe obejmuje tzw. podatek od zysków kapitałowych (podatek Belki), który wynosi, aż dziewiętnaście procent i blokuje w dużym stopniu wielu potencjalnych inwestorów indywidualnych w budowaniu naprawdę znaczącego portfela. Masz jednak kilka efektywnych sposobów na podnoszenie wartości lokat bankowych. Z jakich metod zamierzasz skorzystać w najbliższym czasie, a może masz inne propozycje?


Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń

środa 14 marzec antek

Decydując się na kredyt gotówkowy bez zaświadczeń pierwszą bardzo istotną kwestią jest sprawdzenie w którym banku udzielany jest kredyt w takiej formie, czyli bez zaświadczeń o dochodach. Jak się okazuje najtańszy kredyt gotówkowy bez zbędnych zaświadczeń możemy uzyskać na warunkach preferencyjnych czyli tak zwany kredyt promocyjny. Często jednak zastanawiamy się przed podjęciem takiej decyzji ponieważ nie wiemy na który z banków powinniśmy się zdecydować. Najlepszym rozwiązaniem będzie porównanie ofert z kilku banków i sprawdzenie który kredyt bez zaświadczeń będzie dla nas najbardziej korzystny.

Szybki kredyt bez zaświadczeń
Jak się okazuje szybki kredyt bez zbędnych zaświadczeń o dochodach oraz bez konieczności odwiedzania banku możemy otrzymać nawet w kilku instytucjach bankowych. Zaciągając tego rodzaju kredyt pieniądze możemy otrzymać już w tym samym dniu. Nawet najbardziej znane banki oferują nam pożyczki bez zaświadczeń i bez poręczycieli, a także pożyczki tylko na dowód. Taką pożyczkę możemy otrzymać już podczas jednej wizyty w banku a często nawet przez Internet. Niektóre kredyty gotówkowe przez Internet ,mogą się gać nawet kwoty od 10 000,000 zł do 50 000,00 zł.

Na rynku pojawiają się również kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o zarobkach do 150 000,00 zł na dowolny wybrany przez nas cel z możliwością zawarcia umowy bez wychodzenia z domu bez zaświadczeń.

Kredyt gotówkowy przez Internet
Decydując się na kredyt przez Internet i bez zaświadczeń możemy skorzystać z dodatkowych korzyści. W takiej sytuacji banki często oferują nam obniżone oprocentowanie nawet do 50% w stosunku do standardowego. Innym elementem który może przekonać nas do tego rodzaju kredytu będzie prowizja 0% czy też całkowicie darmowy kredyt bądź gwarancja najniższego oprocentowania i jak już było to wspominane wcześniej możliwość zaciągnięcia kredytu w kilka minut bez wychodzenia z domu. Wiele banków przygotowało również atrakcyjne oferty dla osób które spłacają pożyczki w innych instytucjach finansowych, w takiej sytuacji większość banków wychodzi z propozycją skonsolidowania kredytów i obniżenia przy tym wysokości miesięcznej spłaty raty oraz dodatkową gotówkę. Co więcej w takiej sytuacji banki zapewniają nam również darmową pomoc doradcy finansowego w oddziale banku.

Jak się okazuje naprawdę niewiele potrzeba aby nasze zadłużenia nabrały lepszego wymiaru, lepszych warunków i co więcej przyśpieszenia. Banki coraz bardziej cenią nasz czas w związku z tym możemy wybrać atrakcyjną dla nas ofertę kredytową na nagłe i niespodziewane wydatki bądź zakupy. Wystarczy tylko wypełnić formularz a następnie czekać na kontakt telefoniczny z konsultantem który uzupełni dodatkowe dane.

Kredyt bez zaświadczeń o dochodach, na wakacje czy też remont, kupno sprzętu czy inne wydatki możemy dostać bardzo szybki co więcej bez konieczności wychodzenia z domu i oszczędzając swój cenny czas.