Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/boss/public_html/brakoplat.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Brak opłat

Kredyt konsolidacyjny na co zwrócić uwagę

środa 1 sierpień antek

Spłacanie kilku kredytów jednocześnie często wiąże się z problemami finansowymi oraz
oraz z nadwyrężeniem domowego budżetu. . Możemy jednak w sposób optymalny ograniczyć całkowity koszt spłaty wszystkich kredytów, warto rozważyć wówczas możliwość skorzystania z odpowiednich produktów finansowych, które przygotowują dla nas banki.. Jednym z dostępnych na rynku rozwiązań które pomogą nam pozbyć się tych problemów jest kredyt konsolidacyjny.

Konsolidacja kredytu
Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak produkt finansowy, który umożliwi nam spłatę wszystkich pozostałych zobowiązań finansowych, jakie zaciągnęliśmy w ostatnim czasie. Dzięki konsolidacji, zapłacimy co miesiąc tylko jedną, połączoną ratę, która będzie niższa niż łączna miesięczna suma rat wszystkich zaciągniętych i spłacanych dotychczas kredytów konsumenckich. Powinniśmy pamiętać również o tym, że rata kredytu konsolidacyjnego może być negocjowana i dostosowywana do indywidulanych potrzeb kredytobiorcy. Wiele banków zaproponuje nam również możliwość zaciągnięcie wyższego kredytu niż ten potrzebny do spłaty posiadanych zobowiązań. To również jest dodatkową zaletą konsolidacji Pozwala to na uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych na dowolny cel i z pewnością również podreperuje nasz budżet.

Istotne kwestie przy wyborze kredytu
Decydując się na kredyt konsolidacyjny powinniśmy w pierwszej kolejności dokładnie i szczegółowo przeanalizować dostępne w danym banku oferty. Kwestie na które należy przede wszystkim zwrócić uwagę to przede wszystkim:

• wysokość prowizji i oprocentowania kredytu,

• opłaty związane z nieterminowa spłatą zobowiązania,

• czy bank wymaga posiadania konta ROR w tej samej instytucji,

• czy oferta kredytowa nie zawiera żadnych haczyków i niedopowiedzeń.

Powinniśmy pamiętać także o tym, iż dobry kredyt konsolidacyjny to taki, który nie przyczyni się do powstawania dodatkowych opłat związanych z jego zaciągnięciem. Sprawdźmy dokładnie tę kwestię ponieważ w wielu bankach takie opłaty się niestety pojawiają. Dlatego też, wybierając ofertę danej instytucji należy najpierw sprawdzić jej rzetelność i wiarygodność, a dopiero później zdecydować się na zaciągnięcie.

Kredyt konsolidacyjny – dla kogo jest kierowany
Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie które przygotowane jest przede wszystkim do osób z dużą liczbą zaciągniętych kredytów i pożyczek w różnych instytucjach finansowych raz bankach. Dzięki konsolidacji wszystkich tych zaciągniętych zobowiązań, możemy bez problemu powrócić do płynności finansowej, obniżając co miesięczną ilość pożyczek i kredytów do jednego zobowiązania. Konsolidacja to rozwiązanie, które wydłuża okres kredytowania, a także istotnie obniża wysokość jednorazowej raty.

Aby zaciągnąć kredyt konsolidacyjny musimy udać się do konkretnego banku który sprawdzi naszą zdolność kredytową oraz wysokość naszego zadłużenia, co pomoże dostosować warunki umowy do naszej sytuacji finansowej. W efekcie czego, otrzymamy zobowiązanie na nowych zasadach – z korzystniejszym oprocentowaniem, okresem spłaty, a także wysokością miesięcznej raty.