Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/boss/public_html/brakoplat.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Brak opłat

Kiedy lokata bankowa zacznie się opłacać?

czwartek 29 listopad antek

Niektórzy inwestorzy indywidualni narzekają w ostatnich latach na bardzo niską opłacalność lokat bankowych. W artykule poznasz najważniejsze czynniki wpływające na popularność zakładania depozytów oszczędnościowych i znacznie lepiej podejdziesz do zarządzania własnym budżetem domowym. Dodatkowo zrozumiesz perspektywy kształtujące się przed lokatami bankowymi w najbliższej przyszłości.

Opłacalność lokaty bankowej można zwiększyć, albo przez samodzielne działania związane z właściwym wyborem depozytów oszczędnościowych, albo poprzez oczekiwanie na lepsze warunki makroekonomiczne. Perspektywa przeczekania bardzo niskich stóp procentowych zajmuje aktualnie bardzo dużo czasu, bo niskie stopy procentowe utrzymują się w gospodarce krajowej od ponad dziesięciu lat, czyli od czasów ostatniego kryzysu finansowego. W tym czasie lokaty bankowe utraciły na znaczeniu, jednak przy rosnących zarobkach, dochodach dyspozycyjnych tworzy się spora nadwyżka kapitałowa w społeczeństwie. Niektórzy inwestorzy indywidualny zachowują środki tylko na lokatach, aby po prostu ochronić pieniądze przed inflacją, a inni łączą lokaty w struktury, z rynkiem kapitałowym, funduszami inwestycyjnymi zarządzanymi przez banki detaliczne. To całkiem niezłe sposoby na zbudowanie dodatkowych zysków, ale niestety bardzo czasochłonne, również powiązane z regułami rozwoju cyklu koniunkturalnego. Lokata bankowa zaczyna się opłacać najbardziej przy rosnących stopach procentowych, ale kiedy inflacja jednocześnie nie nabiera dużego tempa. Bieżące komunikaty pochodzące z Rady Polityki Pieniężnej sugerują, że stopy procentowe jeszcze przez jakiś czas pozostaną bez zmian, czyli na niskim poziomie. Warto jednak śledzić poczynania NBP, aby odkryć najlepszy moment na założenie opłacalnych depozytów oszczędnościowych.

Nauka rynku kapitałowego przy okazji zakładania lokat bankowych to również racjonalne rozwiązanie, które jest w stanie zaprocentować w niedalekiej przyszłości. Jedno z najlepszych połączeń to lokata bankowa i akcje spółek dywidendowych, które można kupić przez bezpłatny rachunek w domu maklerskim. Korzystaj również regularnie z lokat promocyjnych i postaraj się zbudować możliwie największy majątek. Co myślisz o opłacalności lokat bankowych?