Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/boss/public_html/brakoplat.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Brak opłat

Jak działa lokata bankowa

czwartek 30 maj antek

Lokaty bankowe są u nas bardzo popularne jednak mimo wszystko posiadają one również swoich przeciwników którzy twierdzą że oszczędzanie przez lokaty bankowe jest nieopłacalne i oszczędzanie w ten sposób nie ma sensu ze względu na niewielki zysk. Jednak mimo wszystko lokaty terminowe są najpopularniejszym sposobem lokowania nadwyżki finansowej jaką posiadamy. Zanim podejmiemy jednak decyzję o założeniu lokaty musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Mimo tego że jest to zdecydowanie najprostszy sposób lokowania oszczędności to dla wielu nadal najważniejsze są reklamy, które przyciągają ciekawymi hasłami i wysokim oprocentowaniem bez przedstawiania szczegółów produktu.

Jak działa lokata bankowa?
Jak już wiemy lokata terminowa jest najprostszym produktem inwestycyjnym i polega on na złożeniu depozytu z określonym terminem. Po i=upływie tego terminu cały depozyt pozostaje nam zwrócimy wraz z wypracowanymi odsetkami. Działanie lokaty bankowej możemy również porównać do kredytu. Różnica jest jednak taka iż w przypadku lokaty bank płaci nam odsetki w zamian za czasową możliwość korzystania z naszych pieniędzy, natomiast w przypadku kredytu to my płacimy odsetki od pożyczonego od banku kapitału.

Porównując odsetki z lokat oraz odsetki jakie musimy oddać do banku zaciągając kredyt z pewnością pomyślimy sobie że lokaty są nieopłacalne. Nie mniej jednak założenie lokaty bankowej i zarabianie na niej choć trochę ma zdecydowanie większy sens niż przysłowiowe trzymanie pieniędzy w skarpecie. Lepiej jest mieć choć niewielki zysk niż nie mieć go wcale tym bardziej że przysłowiowa skarpeta obarczona jest ryzykiem jak np. kradzieżą w przypadku lokaty są one w stu procentach bezpieczne.

Czy lokata się opłaca
Według niektórych lokata jest opłacalna a według niektórych nie opłacalna. Pamiętajmy jednak że w przypadku lokat przy zachowaniu bezpieczeństwa zawsze uzyskamy zysk. Co więcej możemy go z góry określić znając parametry danej lokaty na którą się zdecydowaliśmy. Wielu z nas oblicza sobie zysk z takiej lokaty i wychodzi z założenia że jest on tak niewielki, że nie ma sensu kek zakładać. Weźmy jednak pod uwagę to, że zdecydowanie lepiej jest otrzymać za darmo nawet niewielki zysk niż nie mieć go wcale gdyż wówczas nasze oszczędności leżałyby w skarpecie. A zatem jeżeli wiemy że w najbliższym czasie nie będziemy potrzebować swoich oszczędności to pozwólmy im popracować . Może się okazać że ostatecznie założenie lokaty przekona nawet największych jej przeciwników.