Jaki kredyt gotówkowy wybrać

Coraz więcej ludzi decyduje się na zaciągnięcie kredytu. Wynika to z faktu, że coraz częściej potrzebujemy pieniędzy z dnia na dzień, a pożyczanie pieniędzy od rodziny w dzisiejszych czasach niestety nie wchodzi już w grę. Na szczęście coraz więcej banków oraz innych instytucji poza bankowych oferuje nam ciekawe propozycje kredytowe które są naprawdę godne uwagi. Zanim jednak zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu zastanówmy się przede wszystkim na co jest nam potrzebny i czy faktycznie musimy go zaciągać. Wybór kredytu powinien być uzależniony przede wszystkim od celu na jaki chcemy go przeznaczyć inny czynnik to oczywiście to czy wysokość kredytu będzie adekwatna do naszych możliwości i czy będziemy w stanie go spłacić.

Banki oferują nam mnóstwo ciekawych ofert i rozwiązań i z pewnością każdy dopasuje ofertę do swoich potrzeb i możliwości. Jeżeli potrzebujemy pieniędzy na wczoraj najlepszym dla nas rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy niezabezpieczony. Jest to kredyt którego procedura jest najprostsza i najszybsza pieniądze otrzymamy w krótkim czasie. Jeżeli pieniądze nie są nam potrzebne aż tak pilnie, bądź chcemy pożyczyć większą kwotę pieniędzy powinniśmy sie zastanowić nad kredytem gotówkowym zabezpieczonym. Procedura jest nieco dłuższa, ale za to koszty samego kredytu czyli np. oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku kredytu niezabezpieczonego. Kredyt niezabezpieczony możemy spłacać wcześniej, możemy również zmienić kwotę kredytu na wyższy, bądź po prostu zmienić okres kredytowania. Jeżeli jednak zdecydujemy się na kredyt niezabezpieczony pamiętajmy o tym że bez względu na wszystko musimy go spłacać. Wydawać by się mogło, że w związku z brakiem ściągnięcia zaległości z zabezpieczeń i samym wpisem do BIK bank nie będzie miał ich z czego i w jaki sposób ściągnąć. Niestety nic bardzie mylnego tego rodzaju zaciągnięty przez nas kredyt nie da o sobie zapomnieć przez długie lata.

cechy kredytu gotówkowego bez zabezpieczeń

Jedyną kwestią która sprawdzi bank zanim przyzna nam decyzję o przyznaniu kredytu jest sprawdzenie czy nie figurujemy w BIK. Poza tym wnioskując o ten rodzaj kredytu będzie nam potrzebny tylko dowód tożsamości oraz zaświadczenie o wysokość zarobków. Po zgromadzeniu tych dokumentów możemy wnioskować o kredyt, który zostanie nam przyznany nawet w ciągu kilku godzin. A zatem największą zaletą kredytu bez zabezpieczeń jest szybkość przyznawania i wypłacania środków. Niestety wadą kredytu jest wyższe oprocentowanie oraz inne koszty z nim związane.

Kredyt zabezpieczony

O kredyt zabezpieczony starają się przede wszystkim osoby, które chcą pożyczyć większą sumę pieniędzy, gdyż w przypadku tego kredytu odsetki są zdecydowanie niższe. Jednak czas na przyznanie kredytu zabezpieczanego jest nieco wydłużony, ponieważ musimy zgromadzić więcej potrzebnych dokumentów stanowiących zabezpieczenie. Cała procedura przebiega jednak tak samo jak w przypadku kredytu niezabezpieczonego, jedyna różnica to, że musimy dokonać jego zabezpieczenia.